Zážitkové trasy pro veřejnost

Základní informace

Zážitkové trasy pro veřejnost v rámci akce Ostrava žije první pomocí jsou určeny pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet poskytování první pomoci na vlastní kůži. Každá skupina odvážlivců je doprovázena průvodcem, který zodpoví vaše dotazy a bude se vám plně věnovat.

Váš tým

Celý koncept je velmi jednoduchý. Pokud jste schopni sestavit dvou až pětičlenný tým, zaregistrujte se a 12. 5. 2019 přijďte do Trojhalí Karolina. Zdravotnické vybavení nechte doma, vše bude k dispozici na místě. Pokud máte z tras strach, protože nemáte s první pomocí žádné zkušenosti, bát se nemusíte. Trasy jsou přizpůsobené tak, aby všem lidem pomohly se zdokonalit.

Trasy

Připraveny budou 2 identické trasy s 5 různými stanovišti. Na stanovištích Vás budou čekat připravené modelové situace z reálného života s namaskovanými figuranty. Vašim úkolem bude u situace zasáhnout a pokusit se poskytnout správnou první pomoci. Průvodce Vám pomůže postup zhodnotit a poradí, jak by se správně mělo postupovat.

 

Připravené trasy

Traumatická trasa

Na první zážitkové trase si budete moci vyzkoušet ošetření reálně namaskovaných poranění, která se vám mohou stát v běžném životě za použití základního vybavení, které určitě najdete i u sebe doma. Tuto trasu doporučujeme hlavně pro ty odvážlivce, kteří se nezaleknou trochy křiku a krve.

Interní trasa

Další možností bude trať s poraněními interního charakteru jako je například infarkt či cévní mozková příhoda, které tedy nejsou hned na první pohled viditelné. Naučíte se tyto stavy rozeznat a dozvíte se, kdy k nim zavolat odbornou pomoc a jak upravit svůj životní styl, abyste jim dokázali předejít, jelikož se vyskytují čím dál častěji a u mladších lidí.

Technická trasa

Poslední trasa vás naučí něco o technické první pomoci. Pod vedením odborníku si budete moci vyzkoušet úkony, které mohou zachránit život v nebezpečné situaci, jako je například transport zraněného.

Počet stanovišť: 3

Délka trasy: 60 minut

Počet stanovišť: 3

Délka trasy: 60 minut

Počet stanovišť: 2

Délka trasy: 60 minut

Jak přihlásit váš tým?

Chcete se zdokonalit v první pomoci nebo se něčemu novému přiučit?

Jste schopni sestavit 2 až 5 členný tým?